Στο πλαίσιο του Διαπεριφερειακού Σχεδίου Συνεργασίας «Θαλάσσιο Περιβάλλον, Παράκτιες Απειλές και Αλιεία» διοργανώθηκε το διάστημα από 7/09/2023 έως 08/09/2023 στην παραλία Κατερίνης διαδραστική εκδήλωση με παιδιά, με σκοπό την ευαισθητοποίησή τους σχετικά με την προστασία των θαλασσών μέσα από την ενεργό συμμετοχή τους σε ψυχαγωγικές δραστηριότητες.
Η εκδήλωση περιελάμβανε, μεταξύ των άλλων, αθλοπαιδιές, παραμύθια, παιχνίδια και κατασκευές στην άμμο.
![](https://thalassioperivallon.gr/wp-content/uploads/2023/11/FOTO_1-7.jpg)
![](https://thalassioperivallon.gr/wp-content/uploads/2023/11/FOTO_2-7.jpg)
![](https://thalassioperivallon.gr/wp-content/uploads/2023/11/FOTO_3-6.jpg)